Od roku 2008, kdy Concrete5 spatřil světlo světa, se stal čtvrtým nejpopulárnějším CMS a zaplňuje mezeru mezi WordPress (vznik 2003)  a Drupal, pokud je kladen důraz na snadnou správu pokročilého obsahu týmem lidí. Pokud ukážete uživateli administraci webu v Concrete5 versus v opensource systému WordPress, vybere si  zřejmě Concrete5. Je to zejména tím, že editace obsahu probíhá velmi podobně jako v nejpokročilejších Website Builderech (drag and drop na stránce). Ovšem  při zachování výhod hostovaného řešení a množství pokročilých funkcí, které nikdy na online platformách nebudou dostupné. To vše bez omezení, která online platformy přináší co do množství hostovaných dat, reklam, práv užití a podobně.

Concrete5 se používá pro všechno od vládních a vzdělávacích webových stránek k blogům a magazínům až k uživatelským aplikacím. Například program US Army Rodina, morálka, sociální péče a rekreace (MWR) podporuje vojáky rodin a více než 3 miliony jedinců spojených s americkou armádou.  Do programu je celkově zapojeno mnoho desítek různorodých webů. V posledních třech letech se podařilo cca 40 takových komunitních webů transformovat na Concrete5. Milióny vojáků, rodin a přátel tak sdílí informace přes Concrete5. Concrete5 je totiž ideální volbou pro organizace s různorodou skupinou přispěvatelů obsahu. Noví editoři se naučí vkládat pokročilý obsah v řádu minut namísto dnů. Využití tedy najde ve velkých vládních organizacích, ale i menších webech.

Nejprve bylo nutné standardizovat veškerou správu obsahu od 80 různých posádek do jedné centrálně spravované Concrete5 instalace. Dalším krokem bylo zapojení širší online komunity včetně propojení se sociálními sítěmi a mobilními aplikacemi. 

Výběr Concrete5 US Army odůvodnila zejména možností snadné editace, správy různých částí obsahu různými skupinami uživatelů, ale také kvůli výkonu a bezpečnosti. Oproti k útokům velmi náchylnému WordPressu je Concrete5 mnohem bezpečnější již v základu (viz. Tvorba webových stránek) a zároveň testuje všechny publikované pluginy tak, že risk napadení přes nedostatečně naprogramovaný plugin je odstraněn.

Více informací včetně ukázek vládních webů v Concrete5 naleznete zde.